NE Youth Series 2019

Overall

Sailed: 8, Discards: 4, To count: 4, Entries: 80, Scoring system: Appendix A
Zone HelmName CrewName Club SailNo Class Ulley Beaver Teesdale Yeadon West Riding Derwent Res RSC Covenham SC Kielder Water Total Nett
South Henry Redmond   Covenham SC 206839 LASER 4.7 (5.0) 2.0 (81.0 DNC) 2.0 (81.0 DNC) 2.0 1.0 (81.0 DNC) 255.0 7.0
South Liam Boyce   Filey SC 6065 OPTIMIST (4.0) 3.0 (81.0 DNC) 3.0 1.0 (4.0) 2.0 (81.0 DNC) 179.0 9.0
South Harry Nickells   Covenham SC 210560 LASER RADIAL 3.0 4.0 1.0 (81.0 DNC) 2.0 (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 334.0 10.0
South George Spence   Ripon SC 2074 RS TERA SPORT 8.0 5.0 (81.0 DNC) 6.0 (81.0 DNC) (21.0) 4.0 (81.0 DNC) 287.0 23.0
North Adam Bell     6313 OPTIMIST (81.0 DNC) (81.0 DNC) 2.0 (81.0 DNC) (81.0 DNC) 1.0 81.0 DNC 2.0 410.0 86.0
North Finn Goodman     26805 TOPPER (81.0 DNC) (81.0 DNC) 7.0 (81.0 DNC) (81.0 DNC) 29.0 81.0 DNC 8.0 449.0 125.0
North Max Yeowart     6539 OPTIMIST (81.0 DNC) (81.0 DNC) 6.0 (81.0 DNC) (81.0 DNC) 30.0 81.0 DNC 10.0 451.0 127.0
North Toby Waggett     5760 OPTIMIST (81.0 DNC) (81.0 DNC) 8.0 (81.0 DNC) (81.0 DNC) 32.0 81.0 DNC 11.0 456.0 132.0
South Tom Bates   Ripon SC 48577 TOPPER 2.0 (81.0 DNC) (81.0 DNC) 1.0 (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 489.0 165.0
South Archie Burton   Beaver SC 46148 TOPPER 1.0 (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 3.0 (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 490.0 166.0
South Alex Horsman   West Riding SC 1625 BYTE (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 4.0 4.0 (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 494.0 170.0
South Chris Hampshire   Ripon SC 5370 OPTIMIST (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 8.0 81.0 DNC 3.0 497.0 173.0
North Conrad Daniels     6017 OPTIMIST (81.0 DNC) (81.0 DNC) 3.0 (81.0 DNC) (81.0 DNC) 12.0 81.0 DNC 81.0 DNC 501.0 177.0
South Emil Tulip McLean   Ulley SC Zero LASER RADIAL 9.0 6.0 (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 501.0 177.0
North Rebecca Green   Derwent Reservoir SC 1921 RS TERA SPORT (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 13.0 81.0 DNC 5.0 504.0 180.0
South Silvi Hinchliffe   Ulley SC 2 RS TERA SPORT 11.0 7.0 (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 504.0 180.0
North Lola Saunders   Derwent Reservoir SC 5949 OPTIMIST (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 18.0 81.0 DNC 6.0 510.0 186.0
South Theo McGonigle     1T TOPPER (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 14.0 (81.0 DNC) 81.0 DNC 11.0 81.0 DNC 511.0 187.0
South Ollie Lumb   Ripon SC 47600 TOPPER 12.0 (81.0 DNC) (81.0 DNC) 15.0 (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 513.0 189.0
North Daniel Smith   Derwent Reservoir SC 2395 RS TERA SPORT (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 22.0 81.0 DNC 9.0 517.0 193.0
North James Caterall   Derwent Reservoir SC 2393 RS TERA SPORT (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 28.0 81.0 DNC 7.0 521.0 197.0
North George Stewart   Kielder Water SC 6405 OPTIMIST (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 1.0 568.0 244.0
South Thomas Parkhurst   Beaver SC 1 LASER RADIAL (81.0 DNC) 1.0 (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 568.0 244.0
South Oliver Goolden   Covenham SC 43315 LASER RADIAL (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 3.0 81.0 DNC 570.0 246.0
North Matthew Rayner     2603 RS TERA SPORT (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 3.0 81.0 DNC 81.0 DNC 570.0 246.0
North Daniel Curtis   Kielder Water SC 12 Hartley 12 (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 4.0 571.0 247.0
North Fintan Starkie     6440 OPTIMIST (81.0 DNC) (81.0 DNC) 4.0 (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 571.0 247.0
South Zach Hussey   Covenham SC P7 Laser Pico (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 5.0 81.0 DNC 572.0 248.0
South Esme Barraclough   YDSC 3257 RS TERA PRO (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 5.0 81.0 DNC 81.0 DNC 572.0 248.0
South Amy Cook Euan Cook West Riding SC 201 RS FEVA XL (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 5.0 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 572.0 248.0
South Dominic McAllister     36169 TOPPER (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 5.0 (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 572.0 248.0
North James Catterall     5953 OPTIMIST (81.0 DNC) (81.0 DNC) 5.0 (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 572.0 248.0
South Imogen Wright   Covenham SC P5 Laser Pico (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 6.0 81.0 DNC 573.0 249.0
North Elish Graham   South Shields 2879 RS TERA PRO (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 6.0 81.0 DNC 81.0 DNC 573.0 249.0
South Ben Wheatley   West Riding SC 000 LASER RADIAL (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 6.0 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 573.0 249.0
South Chloe Mills   Pennine SC 47536 TOPPER 6.0 (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 573.0 249.0
South Kyla Baxter   Covenham SC P8 Laser Pico (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 7.0 81.0 DNC 574.0 250.0
North Erin Young   Scaling Dam 42433 TOPPER (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 7.0 81.0 DNC 81.0 DNC 574.0 250.0
South Leah Byrne     5277 OPTIMIST (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 7.0 (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 574.0 250.0
South Haydn Moore   Notts County SC 45438 TOPPER 7.0 (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 574.0 250.0
South Rhea Baxter   Covenham SC PC5 Laser Pico (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 8.0 81.0 DNC 575.0 251.0
South Harriet Newcombe     13 RS TERA SPORT (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 8.0 (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 575.0 251.0
South Scarlett Walker   Covenham SC P6 Laser Pico (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 9.0 81.0 DNC 576.0 252.0
South William Bailey   YDSC 3159 RS TERA SPORT (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 9.0 81.0 DNC 81.0 DNC 576.0 252.0
South Ollie Tindley     11 RS TERA SPORT (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 9.0 (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 576.0 252.0
North Ruben Gillespy     1720 RS TERA SPORT (81.0 DNC) (81.0 DNC) 9.0 (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 576.0 252.0
South Flinn Kennedy   Covenham SC P9 Laser Pico (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 10.0 81.0 DNC 577.0 253.0
North Daniel Curtis   Kielder Water SC 6339 OPTIMIST (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 10.0 81.0 DNC 81.0 DNC 577.0 253.0
South Grace Kerslake   Ripon SC 5175 OPTIMIST (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 10.0 (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 577.0 253.0
North Oliver Waggett     20911 TOPPER (81.0 DNC) (81.0 DNC) 10.0 (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 577.0 253.0
South Zac Hurst   Ulley SC 767 RS TERA PRO 10.0 (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 577.0 253.0
North Zak Sanderson     3222 RS TERA SPORT (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 11.0 81.0 DNC 81.0 DNC 578.0 254.0
South Rebecca Newcombe     22 RS TERA SPORT (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 11.0 (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 578.0 254.0
North Fergus Drysdale   Kielder Water SC 111 OPTIMIST (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 12.0 579.0 255.0
South James Wright   Covenham SC   Laser Pico (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 12.0 81.0 DNC 579.0 255.0
South Peter Harrison     37317 TOPPER (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 12.0 (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 579.0 255.0
North Reuben Gillhespy   Teesdale SC 1728 RS TERA SPORT (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 13.0 580.0 256.0
South Devon Byrne     0 OPTIMIST (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 13.0 (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 580.0 256.0
North John Bridgeman     2353 RS TERA SPORT (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 14.0 81.0 DNC 81.0 DNC 581.0 257.0
North Peter Cowley   Derwent Reservoir SC/KWSC 135620 LASER 4.7 (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 15.0 81.0 DNC 81.0 DNC 582.0 258.0
North Thomas Donald   Derwent Reservoir SC 173610 LASER 4.7 (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 16.0 81.0 DNC 81.0 DNC 583.0 259.0
South Matthew Tindley     1391 RS TERA SPORT (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 16.0 (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 583.0 259.0
North Zoe Sanderson     1851 RS TERA SPORT (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 17.0 81.0 DNC 81.0 DNC 584.0 260.0
North Helena Grodzicka     18572 TOPPER (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 17.0 (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 584.0 260.0
South Toby Cade     0T TOPPER (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 18.0 (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 585.0 261.0
North Ed Coady   Derwent Reservoir SC 471 29ER (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 19.0 81.0 DNC 81.0 DNC 586.0 262.0
South Daniel Shutter     01T TOPPER (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 19.0 (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 586.0 262.0
North Dominic Colbeck   Derwent Reservoir SC 1390 RS TERA SPORT (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 20.0 81.0 DNC 81.0 DNC 587.0 263.0
South Sam Todd     4009 RS FEVA XL (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 20.0 (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 587.0 263.0
North Patrick Tulloch   Scaling Dam 1767 RS TERA SPORT (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 23.0 81.0 DNC 81.0 DNC 590.0 266.0
North Jackob Colbeck   Derwent Reservoir SC 2394 RS TERA SPORT (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 24.0 81.0 DNC 81.0 DNC 591.0 267.0
North Freddie Wood     1610 RS TERA SPORT (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 25.0 81.0 DNC 81.0 DNC 592.0 268.0
North Tom Jones     1993 RS TERA SPORT (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 26.0 81.0 DNC 81.0 DNC 593.0 269.0
North Millie Kidd   Derwent Reservoir SC 5138 OPTIMIST (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 27.0 81.0 DNC 81.0 DNC 594.0 270.0
North Ada Daniels   Derwent Reservoir SC 578 OPTIMIST (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 31.0 81.0 DNC 81.0 DNC 598.0 274.0
North Lweis Gordon     2739 RS TERA SPORT (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 33.0 81.0 DNC 81.0 DNC 600.0 276.0
North Louise Bridgeman     1264 RS TERA SPORT (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 34.0 81.0 DNC 81.0 DNC 601.0 277.0
North Rory Polwart   Derwent Reservoir SC 100 OPTIMIST (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 35.0 81.0 DNC 81.0 DNC 602.0 278.0
North Alex Smith     2950 RS TERA PRO (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 36.0 81.0 DNC 81.0 DNC 603.0 279.0
South Theo McGonigh   Ripon SC T1 TOPPER (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) (81.0 DNC) 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 81.0 DNC 648.0 324.0

Ulley - 15/04

Start: Start 1, Finishes: Place
Zone HelmName CrewName Club SailNo Class Place Points
South Archie Burton   Beaver SC 46148 TOPPER 1 1.0
South Tom Bates   Ripon SC 48577 TOPPER 2 2.0
South Harry Nickells   Covenham SC 210560 LASER RADIAL 3 3.0
South Liam Boyce   Filey SC 6065 OPTIMIST 4 4.0
South Henry Redmond   Covenham SC 206839 LASER 4.7 5 5.0
South Chloe Mills   Pennine SC 47536 TOPPER 6 6.0
South Haydn Moore   Notts County SC 45438 TOPPER 7 7.0
South George Spence   Ripon SC 2074 RS TERA SPORT 8 8.0
South Emil Tulip McLean   Ulley SC Zero LASER RADIAL 9 9.0
South Zac Hurst   Ulley SC 767 RS TERA PRO 10 10.0
South Silvi Hinchliffe   Ulley SC 2 RS TERA SPORT 11 11.0
South Ollie Lumb   Ripon SC 47600 TOPPER 12 12.0

Beaver

Start: Start 1, Finishes: Place
Zone HelmName CrewName Club SailNo Class Place Points
South Thomas Parkhurst   Beaver SC 1 LASER RADIAL 1 1.0
South Henry Redmond   Covenham SC 206839 LASER 4.7 2 2.0
South Liam Boyce   Filey SC 6065 OPTIMIST 3 3.0
South Harry Nickells   Covenham SC 210560 LASER RADIAL 4 4.0
South George Spence   Ripon SC 2074 RS TERA SPORT 5 5.0
South Emil Tulip McLean   Ulley SC Zero LASER RADIAL 6 6.0
South Silvi Hinchliffe   Ulley SC 2 RS TERA SPORT 7 7.0

Teesdale - 11/19

Start: Start 1, Finishes: Place
Zone HelmName CrewName Club SailNo Class Place Points
South Harry Nickells   Covenham SC 210560 LASER RADIAL 1 1.0
North Adam Bell     6313 OPTIMIST 2 2.0
North Conrad Daniels     6017 OPTIMIST 3 3.0
North Fintan Starkie     6440 OPTIMIST 4 4.0
North James Catterall     5953 OPTIMIST 5 5.0
North Max Yeowart     6539 OPTIMIST 6 6.0
North Finn Goodman     26805 TOPPER 7 7.0
North Toby Waggett     5760 OPTIMIST 8 8.0
North Ruben Gillespy     1720 RS TERA SPORT 9 9.0
North Oliver Waggett     20911 TOPPER 10 10.0

Yeadon - 18/19

Start: Start 1, Finishes: Place
Zone HelmName CrewName Club SailNo Class Place Points
South Tom Bates   Ripon SC 48577 TOPPER 1 1.0
South Henry Redmond   Covenham SC 206839 LASER 4.7 2 2.0
South Liam Boyce   Filey SC 6065 OPTIMIST 3 3.0
South Alex Horsman   West Riding SC 1625 BYTE 4 4.0
South Dominic McAllister     36169 TOPPER 5 5.0
South George Spence   Ripon SC 2074 RS TERA SPORT 6 6.0
South Leah Byrne     5277 OPTIMIST 7 7.0
South Harriet Newcombe     13 RS TERA SPORT 8 8.0
South Ollie Tindley     11 RS TERA SPORT 9 9.0
South Grace Kerslake   Ripon SC 5175 OPTIMIST 10 10.0
South Rebecca Newcombe     22 RS TERA SPORT 11 11.0
South Peter Harrison     37317 TOPPER 12 12.0
South Devon Byrne     0 OPTIMIST 13 13.0
South Theo McGonigle     1T TOPPER 14 14.0
South Ollie Lumb   Ripon SC 47600 TOPPER 15 15.0
South Matthew Tindley     1391 RS TERA SPORT 16 16.0
North Helena Grodzicka     18572 TOPPER 17 17.0
South Toby Cade     0T TOPPER 18 18.0
South Daniel Shutter     01T TOPPER 19 19.0
South Sam Todd     4009 RS FEVA XL 20 20.0

West Riding - 18/19

Start: Start 1, Finishes: Place
Zone HelmName CrewName Club SailNo Class Place Points
South Liam Boyce   Filey SC 6065 OPTIMIST 1 1.0
South Harry Nickells   Covenham SC 210560 LASER RADIAL 2 2.0
South Archie Burton   Beaver SC 46148 TOPPER 3 3.0
South Alex Horsman   West Riding SC 1625 BYTE 4 4.0
South Amy Cook Euan Cook West Riding SC 201 RS FEVA XL 5 5.0
South Ben Wheatley   West Riding SC 000 LASER RADIAL 6 6.0

Derwent Res RSC

Start: Start 1, Finishes: Place
Zone HelmName CrewName Club SailNo Class Place Points
North Adam Bell     6313 OPTIMIST 1 1.0
South Henry Redmond   Covenham SC 206839 LASER 4.7 2 2.0
North Matthew Rayner     2603 RS TERA SPORT 3 3.0
South Liam Boyce   Filey SC 6065 OPTIMIST 4 4.0
South Esme Barraclough   YDSC 3257 RS TERA PRO 5 5.0
North Elish Graham   South Shields 2879 RS TERA PRO 6 6.0
North Erin Young   Scaling Dam 42433 TOPPER 7 7.0
South Chris Hampshire   Ripon SC 5370 OPTIMIST 8 8.0
South William Bailey   YDSC 3159 RS TERA SPORT 9 9.0
North Daniel Curtis   Kielder Water SC 6339 OPTIMIST 10 10.0
North Zak Sanderson     3222 RS TERA SPORT 11 11.0
North Conrad Daniels     6017 OPTIMIST 12 12.0
North Rebecca Green   Derwent Reservoir SC 1921 RS TERA SPORT 13 13.0
North John Bridgeman     2353 RS TERA SPORT 14 14.0
North Peter Cowley   Derwent Reservoir SC/KWSC 135620 LASER 4.7 15 15.0
North Thomas Donald   Derwent Reservoir SC 173610 LASER 4.7 16 16.0
North Zoe Sanderson     1851 RS TERA SPORT 17 17.0
North Lola Saunders   Derwent Reservoir SC 5949 OPTIMIST 18 18.0
North Ed Coady   Derwent Reservoir SC 471 29ER 19 19.0
North Dominic Colbeck   Derwent Reservoir SC 1390 RS TERA SPORT 20 20.0
South George Spence   Ripon SC 2074 RS TERA SPORT 21 21.0
North Daniel Smith   Derwent Reservoir SC 2395 RS TERA SPORT 22 22.0
North Patrick Tulloch   Scaling Dam 1767 RS TERA SPORT 23 23.0
North Jackob Colbeck   Derwent Reservoir SC 2394 RS TERA SPORT 24 24.0
North Freddie Wood     1610 RS TERA SPORT 25 25.0
North Tom Jones     1993 RS TERA SPORT 26 26.0
North Millie Kidd   Derwent Reservoir SC 5138 OPTIMIST 27 27.0
North James Caterall   Derwent Reservoir SC 2393 RS TERA SPORT 28 28.0
North Finn Goodman     26805 TOPPER 29 29.0
North Max Yeowart     6539 OPTIMIST 30 30.0
North Ada Daniels   Derwent Reservoir SC 578 OPTIMIST 31 31.0
North Toby Waggett     5760 OPTIMIST 32 32.0
North Lweis Gordon     2739 RS TERA SPORT 33 33.0
North Louise Bridgeman     1264 RS TERA SPORT 34 34.0
North Rory Polwart   Derwent Reservoir SC 100 OPTIMIST 35 35.0
North Alex Smith     2950 RS TERA PRO 36 36.0

Covenham SC

Start: Start 1, Finishes: Place
Zone HelmName CrewName Club SailNo Class Place Points
South Henry Redmond   Covenham SC 206839 LASER 4.7 1 1.0
South Liam Boyce   Filey SC 6065 OPTIMIST 2 2.0
South Oliver Goolden   Covenham SC 43315 LASER RADIAL 3 3.0
South George Spence   Ripon SC 2074 RS TERA SPORT 4 4.0
South Zach Hussey   Covenham SC P7 Laser Pico 5 5.0
South Imogen Wright   Covenham SC P5 Laser Pico 6 6.0
South Kyla Baxter   Covenham SC P8 Laser Pico 7 7.0
South Rhea Baxter   Covenham SC PC5 Laser Pico 8 8.0
South Scarlett Walker   Covenham SC P6 Laser Pico 9 9.0
South Flinn Kennedy   Covenham SC P9 Laser Pico 10 10.0
South Theo McGonigle     1T TOPPER 11 11.0
South James Wright   Covenham SC   Laser Pico 12 12.0

Kielder Water

Start: Start 1, Finishes: Place
Zone HelmName CrewName Club SailNo Class Place Points
North George Stewart   Kielder Water SC 6405 OPTIMIST 1 1.0
North Adam Bell     6313 OPTIMIST 2 2.0
South Chris Hampshire   Ripon SC 5370 OPTIMIST 3 3.0
North Daniel Curtis   Kielder Water SC 12 Hartley 12 4 4.0
North Rebecca Green   Derwent Reservoir SC 1921 RS TERA SPORT 5 5.0
North Lola Saunders   Derwent Reservoir SC 5949 OPTIMIST 6 6.0
North James Caterall   Derwent Reservoir SC 2393 RS TERA SPORT 7 7.0
North Finn Goodman     26805 TOPPER 8 8.0
North Daniel Smith   Derwent Reservoir SC 2395 RS TERA SPORT 9 9.0
North Max Yeowart     6539 OPTIMIST 10 10.0
North Toby Waggett     5760 OPTIMIST 11 11.0
North Fergus Drysdale   Kielder Water SC 111 OPTIMIST 12 12.0
North Reuben Gillhespy   Teesdale SC 1728 RS TERA SPORT 13 13.0


http://www.yhysa.org

Sailwave Scoring Software 2.25.11
www.sailwave.com